Młode menedżerki kultury

ORGANIZACJA: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
STRONA: mlodemenedzerkikultury.e.org.pl
CZAS: luty – czerwiec 2013

ROLA: koordynatorka projektu (pomysł: Marta Białek-Graczyk)

“Młode Menedżerki Kultury” był programem mentoringowym wspierającym kobiety – liderki w wieku 18 – 35 lat, które poszukują dla siebie nowych dróg rozwoju.

W różnych środowiskach w Polsce podejmowane są wysiłki by zwiększyć zaangażowanie kobiet w sferze polityki – zarówno na poziomie ogólnopaństwowym jak i lokalnym, w biznesie i w innych sferach życia społecznego. My zadaliśmy sobie pytanie – w jakim sektorze kobiety już są obecne? Takim sektorem jest kultura. To właśnie w obszarze kultury kobiety stanowią często ważną i dużą siłę. Jak pokazuje European Commision Report 57% zatrudnionych w sektorze kultury w Polsce to kobiety. W co drugiej organizacji kulturalnej w naszym kraju 100% pracowników stanowią kobiety. Jednocześnie kobiety w sektorze kultury rzadko sięgają po wysokie, kierownicze stanowiska czy są członkiniami zarządów organizacji. Chcemy wzmocnić i wyposażyć w umiejętności potrzebne do zarządzania kulturą młode liderki lokalnych organizacji i instytucji.

Szukamy kobiet, które posiadają już doświadczenie i pierwsze sukcesy, ale czują potrzebę inwestowania w rozwój swój i swoich instytucji i organizacji. Zapraszamy prezeski lokalnych stowarzyszeń, dyrektorki domów kultury, bibliotek, muzeów, galerii i klubokawiarni, menedżerki zespołów muzycznych, szefowe własnych kreatywnych biznesów i aktywistki kulturalne.

fot. Kamila Szuba