Migawki (edycja 2015)

ORGANIZACJA: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę
STRONA: migawki.e.org.pl
CZAS: luty – listopad 2015

ROLA: tutorka, opiekunka artystyczna (wraz z Krzysztofem Pacholakiem)

Fot. Mirek Kaźmierczak

Migawki to inkubator projektów fotograficznych. Pod skrzydłami tutorów z „ę“ młodzi fotografowie rozwijają swoje pierwsze dojrzałe projekty fotograficzne. Planują wystawy, książki i publikacje, uczą się tworzyć portfolio i budżety własnych projektów.

Wspieramy młodych twórców w rozwijaniu pierwszych poważnych projektów fotograficznych. Dzięki Migawkom stają się współproducentami swoich wystaw i książek.

Migawki to projekt, w którym pracujemy z młodymi fotografami metodą „od pomysłu do realizacji”. Bliska jest nam idea DIY (Do It Yourself), w ramach której twórcy odpowiadają nie tylko za sam materiał wizualny, ale również za zaprojektowanie i wyprodukowanie swoich wystaw oraz publikacji. Twórcy przez wiele miesięcy rozwijali swoje pomysły pod okiem tutorów z Towarzystwa „ę” oraz mistrzów: kuratorów i artystów wizualnych. Wzięli udział w kilku sesjach art-coachingowych i dziesiątkach sesji warsztatowych. Powstały dojrzałe artystycznie wypowiedzi o nierzadko uniwersalnym charakterze.

W 2015 roku podczas kończącego projekt Festiwalu odbyło się siedem wernisaży wystaw, pięć premier publikacji oraz dwie projekcje wideo.